۰

آموزش فتوشاپ CS6 / مدرسه مجازی شهر گرافیک

نحوه کار با ابزار Free Transform

خرداد ۸, ۱۳۹۶ در ۹:۲۸ ب.ظ توسط

نحوه کار با ابزار Free Transform را برای شما در این خش از سایت قرار داده ایم.یکی از اصلی ترین و کاربردی ترین ابزارهایی که در فتوشاپ دائم از آن استفاد می شود Free Transform می باشد . Free Transform یک ابزار برای تغییر اندازه و تغییر زوایای یک شیئ در صفحه طراحی می باشد . تقریبا در ۹۰ درصد مطالب و تمرین های فتوشاپ این ابزار مورد استفاده قرار می گیرد . فرض کنید می خواهید یک شیئ را بچرخانید یا کمی اندازه آن را کوچکتر کنید ، تنها ابزاری که در فتوشاپ می تواند اینکار را انجام بدهد Free Transform می باشد . در ادامه آموزش استفاده از این ابزار توضیح داده می شود .

۱٫ فتوشاپ را اجرا کنید . یک تصویر یا کادر را در فتوشاپ باز کنید . با فشردن کلیدهای Ctrl + T ابزار Free Transform فعال می شود .به محض فعال شدن ابزار در هر ضلحی ۳ اهرم برای تغییر اندازه نمایش داده می شود .

۲٫ تنظیمات ابزار در نوار بالای صفحه نمایش داده می شود . با استفاده از کادرهای X و Y می توانید تصویر را در عرض و طول حرکت بدهید .

۳٫ با استفاده از کادرهای W و H می توانید عرض و طول کادر یا تصویر را بزرگتر کنید . کافیست عدد مورد نظرتان را برحسب درصد در کادر وارد کنید . اگر بر روی علامت قفل کلیک کنید ، عرض و ارتفاع به صورت یکسان تغییر می کند .

۴٫ تنظیمات پیشرفته ابزار Free Transform با کلیک راست کردن فعال می شود .
همانطور که مشاهده می کنید ۶ گزینه در قسمت ابتدایی تنظیمات وجود دارد .

Scale : با این گزینه میشه مقیاس و اندازه یک تصویر رو تغییر داد، با اجرای این دستور کنار تصویر دستگیره های ظاهر میشن که با گرفتنشون با ماوس میتونید اندازه عکس رو عوض کنید.

Rotate : ابزا بعدی تو این گروه دستور Rotate  هستش ، این دستور عمل چرخش یه عکس رو انجام میده و مثل دستور قبلی بعد از انتخاب تصویر و انتخاب گزینه rotate از منوی transform واقع در Edit ، در گوشه های تصویر دستگیره هایی ظاهر میشه که باید توسط اونها تصویر چرخش داده بشه .

Skew : گزینه بعدی در این منو ،گزینه Skew هست که باعث چرخش تصویر میشه به طوری که با انتخاب این گزینه همون دستگیره ها دوباره ظاهر میشن و فقط کافیه یکی از دستگیره هارو بگیرید و به هر سمتی که میخواین بکشین تا تصویر به اون شکل در بیاد.

Distort : این دستور تقریبا شبیه به دستور Skew عمل میکنه و تنها تفاوتی که با اون داره اینکه این دستور تغییر مقیاس رو نیز میتونه انجام بده.

Prespective : دستور بعدی دستور perspective  که یکی از مهمترین مباحث در زمینه طراحی محسوب میشه ،با این دستور میتونید به تصاویر عمق و زاویه دید خاصی بدین .یکی از مهمترین بخش های این گزینه این هست . اگه شما یکی از دستگیره ها رو بگیرین و به طرف داخل یا بیرون بکشین ضلع مقابل نیز بصورت خودکار همون مقدار حرکت میکنه و یا میتونید از دستگیره وسط بگیرین و  به اطراف بکشید.

Warp :و در نهایت آخرین دستور این گروه ،دستور Warp هست که با انتخاب این گزینه روی تصویر یه شبکه طوری ایجاد میشه و با گرفتن این نقاط و کشیدن اونها میتونید به تصویر یه حالت انحنا و حجم بدین.

پایین این شش گزینه ۳ تنظیم دیگر وجود دارد . گزینه ی اول یا همون Rotate 180 یه عکس رو بصورت ۱۸۰ درجه می چرخاند .گزینه بعدی یا Rotate 90 CW عکس رو در جهت عقربه های ساعت ۹۰ درجه چرخش میده و در نهایت گزینه آخر یا همون Rotate 90 CCW عکس رو در جهت خلاف عقربه های ساعت بصورت ۹۰ درجه چرخش میده.و در نهایت آخرین گزینه های این منو Flip Vertical و Flip Horizontal هستند که میتونن تصاویر رو  در دوجهت عمودی و افقی قرینه کنید .

منبع: آسارایان


شهر گرافیک
گرافچه
دانلود طرح لایه باز
دانلود کارت ویزیت لایه باز
دانلود بنر لایه باز
دانلود تراکت لایه باز

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید