۱

آموزش فتوشاپ CS6 / آموزش های ویژه ی شهر گرافیک / مدرسه مجازی شهر گرافیک

آموزش ساخت عکس ترسناک در فتوشاپ

بهمن ۱, ۱۳۹۵ در ۱۱:۰۶ ق.ظ توسط

 

 

فلیسیا سیمیون (Felicia Simion) عکاس و روتوش کار ۲۱ ساله اهل رومانی است . او عکاسی را از سن ۱۳ سالگی، وقتی از خانواده اش برای هدیه تولد یک دوربین Canon 400D دریافت کرد، آغاز نمود. از آن موقع او در ژانر های مختلف عکاسی از جمله: پرتره، عکاسی خیابانی، ماکرو و دستکاری عکس ها، تجربه کسب کرده است. در این مطلب فیلیسیا مراحل ویرایش و ساخت یک عکس ترسناک و شبح مانند برای هالووین در فتوشاپ را به شما آموزش خواهد داد. عکس توسط ترکیب و ادغام دو تصویر زیر به وجود آمده است.

طراحی و جمع آوری از : پگاه سعادت

ابتدا، عکس این دختربچه کوچک را کراپ (Crop) و آن را به سیاه و سفید تبدیل کردم :

(Reds: -18, Yellows: 114, Greens: 40, Cyans: 60, Blues: 20, Magentas: 80)

سپس روشنایی و کنتراست را تنظیم کردم

(Brightness: +30, Contrast: +75).

قدم بعدی اضافه کردن Fill Layer یا لایه پُر کننده بود

(Layer->New Fill Layer->Solid Color)

انتخاب رنگ قهوه ای روی Exclusion mode، تا افکت سپیا (Sepia) ایجاد شود.

در اینجا می خواستم از شر المان های اضافی پس زمینه، که حواس را از پرتره پرت می کردند، خلاص شوم. این کار را با استفاده از ابزار قلم مو، و نقاشی با رنگ مشکی (Opacity 85%)، روی چیز هایی که می خواستم از پس زمینه حذف شوند انجام دادم.

نتیجه این شد:

من با اضافه کردن Canvas مشکی جهت عکس را به حالت منظره (landscape) در آوردم (این به شما بستگی دارد که با توجه با ابعاد عکس، عرض یا width را انتخاب کنید).

سپس دو عکس را ترکیب یا ادغام کردم. برای این کار، صورت گربه را با ابزار Rectangular Marquee انتخاب یا Select کردم، سپس آن را به عنوان یک لایه جدید روی پرتره دختر Paste کردم.

سپس از Free Transform tool استفاده کردم (راست کلیک روی عکس و انتخاب Free Transform) تا ابعاد لایه جدید را تنظیم کنم. همچنین آن را کج کردم که به خوبی با پرتره ترکیب شود.

من تنظیماتم را روی مُد ترکیبی Screen انجام دادم (راست کلیک روی لایه گربه، سپس انتخاب مُد ترکیبی Screen از گزینه های Blending و opacity 100%). سپس از شر پس زمینه عکس گربه خلاص شدم. برای این کار با قلم مو، رنگ مشکلی و opacity 100%، روی قسمت های ناخواسته ای که می خواستم حذف کنم، نقاشی کردم.

قدم بعدی، کراپ کُل عکس بود تا تاثیر گذاری آن بیشتر شود.

من با کمک ابزار Dodge (که روی Highlight Mode و Opacity 50% قرار داشت)، روی چشم های دختر تاکید بیشتری کردم.

سپس روی لایه پس زمینه با رنگ مشکی نقاشی کردم تا سایر المان های حواس پرتکن را پاک کنم – کاری که روی بلوز و روبان دختربچه انجام دادم.

قدم بعدی، کمی بیشتر کراپ کردن بود تا جو بیشتری به عکس داده شود.

برای اینکه عکس قدیمی تر (vintage) به نظر برسد، من یک بافت فیلم (film texture) به عنوان لایه بالا اضافه کردم و آن روی مُد ترکیبی Hard Light و opacity حدود ۴۰% قرار دادم.

نتیجه:

برای قدم های نهایی، کمی با روشنایی و کنتراست بازی کردم. من حس و حالی تاریک تر می خواستم پس brightness را ۳۰ تا کاهش دادم. سپس برای تاکید روی پوست، همچون قبل، از ابزار Dodge روی مُد ترکیبی Highlight استفاده کردم.

من با اضافه کردن یک لایه Gradient Map تک رنگ (Layer->New Adjustment Layer- >Gradient Map)، یک رنگ نارنجی قهوه ای انتخاب کردم. در اینجا مُد ترکیبی (blending mode) روی Multiply و opacity روی حدود ۶۰% قرار داشت.

در اینجا شاهد تصویر نهایی هستید، و یک ستایش از عکاس Wanda Wulz:

منبع : ۵۰۰px


شهر گرافیک
گرافچه
دانلود طرح لایه باز
دانلود کارت ویزیت لایه باز
دانلود بنر لایه باز
دانلود تراکت لایه باز

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

+

۱ دیدگاه

پاسخ دهید